0
0
Menüü

Estem e-pood müügitingimused

1. Müügitingimuste kehtivus ja ulatus

1.1. Käesolevad Müügitingimused kehtivad Estem e-pood klientide (edaspidi Ostja) ja Estem Tehnikakaubad OÜ (edaspidi Estem e-pood) vahel kauba (edaspidi Toode/Tooted) ostmisel tekkivate õiguste ja kohustuste kohta.

1.2. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Estem e-poest Toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.3. Estem e-pood jätab endale õiguse teha muudatusi müügitingimustes ja müügihindades ning nimetatud muudatusi kajastatakse Estem e-pood veebilehel www.estem.ee.

1.4. Tingimuste aktsepteerimisega kinnitab Ostja, et ta on Müügitingimustega tutvunud, nendega nõus ja täidab neid.

 

2. Hinnad

2.1. Estem e-poes müüdavate toodete hinnad on eurodes ja sisaldavad käibemaksu 20%

2.2. E-poes märgitud tootehinnale võib lisanduda täiendavaid tasusid (näiteks transpordikulu). Lisanduvate tasude suurus sõltub Tellija tellitava kauba väärtusest ja Tellija poolt valitud tarneviisist.

2.2.1. Ostetud toodete hinnale lisandavad kulud arvutatakse ja märgitakse Ostja ostukorvis tellimuse vormistamisel.

2.3. Kaubad ja nende hind Estem Tehnikakaubad OÜ kaupluses ja e-poes võivad erineda. Kaupade hinnad ja saadavus võivad e-poes muutuda. Ostjale rakendatakse alati tellimuse esitamise hetkel e-poes kuvatud hind.

 

3. Tellimuste vormistamine

3.1. Estem e-poest on võimalik osta neid Tooteid, millel on nupp “Lisa ostukorvi”. Sobiva Toote tellimiseks peab need lisama ostukorvi.

3.1.1. Tellimuse saavad esitada ainult täisealised ja teovõimelised Ostjad. E-poes pakutavaid tooteid müüakse nii füüsilistele isikutele kui juriidilistele isikutele.

3.2. Toote hind ja saadavus võivad jooksvalt ja etteteatamata muutuda.
3.2.1. Toodete saadavust on võimalik kontrollida vastava Toote lehekülje lahtrist “Saadavus”.
3.2.2. Toodete hind on välja toodud Toote leheküljel ning soodushinna puhul kajastub seal nii soodus- kui tavahind.

3.3. Ostjal on võimalik ostukorvi sisu vaadata vajutades veebilehekülje päises asuvale ikoonile “Ostukorv”.
3.3.1. Ostukorvis olevat Toodete kogust saab muuta, valides koguse lahtris soovitud Toodete arvu.
3.3.2. Tooteid saab ostukorvist eemaldada vajutades samal real asuvale “prügikasti” ikoonile.

3.4. Tellimuse vormistamiseks peab vajutama nupule “Tellimuse ülevaade” ning seejärel "Vormista tellimus".
3.4.1. Olles Estem e-pood registreeritud kasutaja, siis logige kontole sisse kas parooli või ID kaardi abil.

3.4.2. Tooteid saab tellida nii registreeritud kasutaja kui ka mitte registreeritud kasutaja.

3.5. Ostu vormistamine.

3.5.1. Ostukorvis olevat Toodete kogust saab muuta, valides koguse lahtris soovitud Toodete arvu. 

3.5.2. Sisestage oma kinkekaardi number või sooduskood kui see on olemas, vajutage nupule “Rakenda”.

3.5.3. Valige sobiv tarneviis.
3.5.3.1. Alates 79 € on Toodete kohaletoimetamine Eestis asuvasse pakiautomaati tasuta. Alates 100 € on kohaletoimetamine Eestis kulleriga tasuta. Täpsem informatsioon paki kohaletoimetamisest on leitav siit.

3.5.4. Juhul kui olete registreerumata kasutaja, sisestage Tellija andmed.

3.5.5. Tellimuse esitamisel märkides linnukesega vastavas aknas „Olen müügitingimused läbi lugenud ja nõustun nendega.”, nõustub Ostja, et on tutvunud Müügitingimustes toodud tingimustega, neist aru saanud ja nõustub nende tingimustega.

3.6. Tellimuse kinnitamiseks vajutage nuppu “Tellimuse ülevaade”.

3.6.1. Kontrollige tellimus ja vajutage nuppu “Kinnita tellimus”.

3.7. Maksmine.

3.7.1. Peale „Kinnita tellimus“ nupule vajutust on tellimus esitatud, kuid tellimuse eest on tasumata. Palun valige sobiv makseviis ja teostage makse.

3.7.2. Estem e-poes on võimalik tasuda pangalinkidega (LHV, Swedbank, SEB, Luminor, Coop pank, Citadel, Revolut). Makse teostamine toimub väljaspool Estem e-poe keskkonda, teenusepakkuja

MONTONIO FINANCE OÜ turvalises maksekeskkonnas. Estem e-poel puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele.

3.7.3. Estem e-poes on võimalik tasuda järelmaksuga. Tutvuge erinevate järelmaksu pakkujate tingimustega ja esitage taotlus: LHV järelmaks, Liisi järelmaks, InBank järelmaks, ESTO järelmaks.

3.7.4. Estem e-poes on võimalik tasuda pangaülekandega. Valige „Ülekanne“ ja laadige alla pdf tellimuse kinnitus.

3.7.5. Tellimuse kinnitus saadetakse ka Ostja e-posti aadressile.
3.7.6. Tellimuste ajalugu on võimalik vaadata ikooni alt “Minu konto”.

3.8. Tooted postitatakse Estem e-poe poolt peale makse laekumist.

 

4. Müügilepingu jõustumine

4.1. Ostja seob ennast tellimuse ja selle eest tasumisega pärast vajutamist nupule “Kinnita tellimus”.

4.2. Müügileping loetakse sõlmituks arvates tasumisele kuuluva ettemaksu laekumist OÜ Estem Tehnikakaubad arvelduskontole.

 

5. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

5.1. Pärast müügilepingu jõustumist (Ostjapoolset ettemaksuarve tasumist) komplekteerib Estem e-pood tellimuse ning annab selle üle kohaletoimetamiseks Estem e-poe logistikapartnerile.

5.1.1. Estem e-pood logistikapartneriteks tellimuste kohaletoimetamisel on:

5.1.2. DPD Eesti AS;

5.1.3. AS Eesti Post (Omniva);

5.1.4. Itella Estonia OÜ;

5.1.5. Venipak Eesti OÜ.

5.1.6. Tooted toimetatakse Ostjale vaid Eesti Vabariigi piires, kas kulleri või pakiautomaadi vahendusel.
5.1.7. Ostjal on võimalus kaubale ise järele tulla: Estem Tehnikakaubad OÜ Jõgeva kauplusesse, Kesk tn 3, 48305, Jõgeva linn, Jõgeva vald, Jõgeva maakond.

5.2. Tellimused, mis on esitatud ja mille eest ettemaks on laekunud Estem Tehnikakaubad OÜ arvelduskontole tööpäevadel enne kella 13.00, toimetatakse Ostjale vastavalt tootekaardile märgitud tarneajal. „Tarne 1-3 Päeva“ puhul valdavalt juba järgmisel tööpäeval.

5.2.1. Samas tellimuses olevad erinevate tarneaegadega tooted saavad tellimuse kinnitamisel lõpliku tarneaja nendest kõige pikema ooteajaga toote järgi.
5.2.2. Saartel võib kohaletoimetamine aega võtta kuni 3 päeva lisaks.
5.2.3. Kui Ostja on valinud toote kättesaamisviisiks Toodetele ise järele tulemise Estem Tehnikakaubad OÜ asukohta, siis informeeritakse Ostjat telefoni või e-posti teel, et viimase poolt tellitud Tooted on valmis üleandmiseks. Vastav info edastatakse Ostjale hiljemalt 2 tööpäeva jooksul tellimuse eest tasutud raha laekumisest Estem Tehnikakaubad OÜ arvelduskontole. Tellitud Toodete üleandmine toimub vaid tellimuses märgitud Ostja isikut tõendava dokumendi esitamisel. Kolmandatele isikutele Toote üleandmine toimub ainult poolte eelneval kokkuleppel.

5.2.4. Juhul, kui mingil põhjusel saadetis viibib, lepib Estem e-poe klienditugi Ostjaga kokku sobiva tarneaja.

5.2.5. Maksimaalne tarneaeg on 14 päeva, peale seda tagastatakse kliendile raha.

5.3. Viivitusteta kohaletoimetamiseks peab Ostja hoolega üle kontrollima kohaletoimetamiseks sisestatud andmed.

5.4. Kui Ostja kaotab pikenenud tarneaja tõttu tellitud kaupade vastu huvi, on Ostjal õigus esitatud tellimusest taganeda teavitades sellest Estem e-poodi e-posti teel epood@estem.ee.

5.5. Estem e-pood ei vastuta Toodete kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui Tooted on logistikapartneritele üle antud õigeaegselt, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Estem e-pood ei saanud mõjutada või ette näha.

 

6. Taganemisõigus

6.1. Estem e-poest ostetud Toodetele kehtib alates kauba kättesaamisest 14-päevane tagastamisõigus. Juhul kui e-poest tellitud Toode Ostjale ei sobi, võib ta selle põhjendusi esitamata tagastada.
6.1.1. Taganemistähtaeg lõppeb 14 päeva möödumisel alates päevast, mil Ostja või Ostja nimetatud kolmas isik, kes ei ole vedaja, on saanud Tooted füüsiliselt enda valdusesse.

6.1.2. Tagastamise õigus ei laiene juriidilistele isikutele. Tarbijakaitseseaduse mõistes on tarbija eraisik.

6.2. Taganemisõigus puudub juhul, kui Ostjale on tarnitud suletud pakendis Tooted, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning mis on pärast kohaletoimetamist avatud.
6.2.1. Lisaks ei kehti 14-päevane taganemisõigus Toodetele, kui:
6.2.1.1. Toode on valmistatud arvestades konkreetse Ostja isiklikke vajadusi;
6.2.1.2. Toode on valmistatud Ostja esitatud tingimuste kohaselt;
6.2.1.3. Toodet on kasutatud majandus-ja kutsetegevuse eesmärgil.

6.3. Kauba tagastamisel tagastab Estem Tehnikakaubad Ostjale tagastatava Toote maksumuse viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel alates päevast, mil Estem Tehnikakaubad saab teada Ostja otsusest Toode tagastada.

6.3.1. Kauba tagastamiseks peab Ostja täitma Toote tagastamise avalduse ning edastama selle koos kaubaga Estem Tehnikakaupadesse.
6.4. Ostja peab Toote Estem Tehnikakaubad OÜ'le tagastama viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel päevast, mil ta teatas Estem e-poodi Toote tagastamise soovist. Toote saab tagastada: Estem Tehnikakaubad OÜ Jõgeva kauplusesse, Kesk tn 3, 48305, Jõgeva linn, Jõgeva vald, Jõgeva maakond. 

6.5. Tähtajast on kinni peetud, kui Ostja tagastab Toote enne 14-päevase tähtaja lõppu.

6.6. Estem e-poel on õigus keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni Estem e-pood on tagastatava Toote tagasi saanud või Ostja on esitanud Estem e-poele tõendid, et ta on Toote tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

6.7. Kui Ostja soovib vältida Toote väärtuse vähenemise hüvitamist, siis tuleb Toodet kasutada ja proovida nii, nagu seda on võimalik teha tavakaupluses, ning Toode tuleb tagastada originaalpakendis ja esialgses komplektsuses (sisaldama kõiki tootepakendis olevaid esemeid ning Estem e-pood poolt lisatud kingitusi). Kui Ostja kasutab Toodet rohkem, kui on vaja teha Toote olemuses ja toimimises veendumiseks, või ei tagasta Toodet originaalpakendis ja esialgses komplektsuses, siis vastutab Ostja Toote väärtuse vähenemise eest.
6.7.1. Tagastamisele kuuluva Toote halvenemise korral vastutab Ostja Toote kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest juhul, kui ta on Toodet kasutanud muul viisil, kui on vaja selle olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Selleks, et veenduda Toote olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks, võib Ostja seda käsitseda ja kasutada üksnes nii nagu tal lubatakse tavapäraselt seda teha poes.

6.8. Toote väärtuse vähenemisest tingitud nõudeid on Estem e-poel õigus Ostjale esitada hiljemalt ühe kuu jooksul arvates Toote tagastamisest.

6.9. Kui Ostja on tagastatavat Toodet kasutanud või proovinud muul moel, kui seda oleks lubatud tavapäraselt teha poes või ta on kasutanud Toodet rohkem, kui on vaja teha selle olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks, siis vastutab Ostja Toote väärtuse vähenemise eest ning Estem e-poel on õigus see summa tagastamisele kuuluvast ostuhinnast maha arvata. Juhul, kui Ostja ei ole nõus Estem e-poe poolt näidatud väärtuse vähenemisega, on tal õigus selle kindlaks tegemiseks pöörduda sõltumatu eksperdi poole. Sõltumatu eksperdi kulud tasub pool, kelle seisukoht ei osutunud põhjendatuks. Kui sellise poole välja selgitamine osutub võimatuks, siis jagatakse ekspertiisiga seotud kulud Ostja ja Estem e-pood vahel pooleks.

6.10. Kui selgub, et Ostja ei ole saanud tellitud Toodet, Toode ei vasta e-poes olevale kirjeldusele või Tootel ilmneb viga, siis ei pea Ostja tegema taganemisavaldust 14 päeva jooksul, vaid võib kasutada seadusest tulenevat pretensiooni esitamise õigust.

 

7. Vastutus ja pretensioonide esitamise kord

7.1. Estem e-pood ja Ostja vastutavad teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tehtud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

7.2. Estem e-pood vastutab Ostjale müüdud Toote lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates Toote üleandmisest Ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest Ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Estem e-poe kohustus.

7.3. Ostjal on õigus lepingutingimustele mittevastava Toote puhul esitada Estem e-poele pretensioone kahe aasta jooksul alates kauba üleandmise päevast. Pretensioon tuleb esitada viivitamatult, kuid mitte hiljem kui kahe kuu jooksul alates Toote puuduse avastamisest. Puuduse avastamisel peab Ostja kasutusele võtma mõistlikud abinõud Toote säilitamiseks ja kaitsmiseks, sh mitte kasutama puudusega Toodet, kui Toote kasutamine halvendab veelgi Toote seisukorda.

7.4. Ostjal on võimalik Toote lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele, sh nõuda Toote parandamist või asendamist. Juhul, kui Toote parandamine või asendamine ei ole võimalik, ebaõnnestub või põhjustab Ostjale põhjendamatuid ebamugavusi, on Ostjal õigus lepingust taganeda ja nõuda raha tagasi.

7.5. Estem e-pood ei vastuta Ostja süül Toote puuduste tekkimise eest, puuduste eest, mis on tekkinud Toote mittekorrapärase hoiustamise või kasutamise tulemusena. Puuduste hulka arvestatakse Toote puudusi, kuid mitte tootepakendi puudusi.

7.6. Kui Tootele on Estem e-poe või tootja poolt antud müügigarantii, antakse Ostjale garantiitingimused kirjalikult koos Tootega. 

7.7. Hilisemate probleemide lahendamiseks peab Ostja säilitama ostudokumendid (arve, leping jne), mis tõendavad, et Toode on ostetud Estem e-poest. Ilma müüki tõendava dokumendita võib Estem e-pood probleemi lahendamata jätta.

7.8. Estem e-poest ostetud Toote puuduse ilmnemisel on Ostjal võimalik pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Estem e-pood esindusse:
7.8.1. Estem Tehnikakaubad OÜ Jõgeva kauplusesse, Kesk tn 3, 48305, Jõgeva linn, Jõgeva vald, Jõgeva maakond. 
7.8.2. või Estem e-pood poole, saates e-kirja aadressile epood@estem.ee või helistada telefonil +372 776 2080.

7.9. Pretensiooni esitamisel tuleb esitada puudusega Toode. Estem Tehnikakaubad OÜ ja Ostja sõlmivad seadme hooldus- ja remonttööde kokkuleppe, kui Toote puuduse olemuse ja põhjuse väljaselgitamiseks on vaja Toode saata diagnostikasse või ekspertiisi.

7.10. Pretensiooni esitamisel tuleb ära märkida:
7.10.1. Ostja nimi ja kontaktandmed;
7.10.2. Kaebuse esitamise kuupäev;
7.10.3. Toote puudus;
7.10.4. Estem Tehnikakaubad OÜ'le esitatav nõue;
7.10.5. Viidata tuleb tehingu sooritamist või garantiid tõendavale dokumendile või lisada selle koopia kaebusele.

7.11. Estem e-pood vastab pretensioonile kirjalikult 15 päeva jooksul pärast Ostja pretensiooni kättesaamist. Kui Estem e-poel ei ole võimalik 15 päeva jooksul Ostja pretensioonile vastata, teatatakse sellest kirjalikult koos põhjenduse ja tähtajaga, mis ajaks vastus saadetakse.

7.12. Toote puuduste lahendamisel lähtutakse Estem e-pood pretensioonide esitamise tingimustest, mis on käesolevate müügitingimuste lahutamatuks osaks.

7.13. Ostjal on õigus pöörduda pädeva järelvalveasutuse poole, milleks on Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet aadressil Sõle 23a, 10614 Tallinn, e-post: info@ttja.ee. Kohtuvälise lahendi leidja internetipõhiste tarbijavaidluste lahendamisel vastavalt Euroopa parlamendi ja nõukogu (EL) määrusele 524/2013.

7.14. Kui Ostja ja Estem e-pood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on Ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole, mille menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Ostja ja veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

7.15. Ostjal on õigus pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.


8. Vääramatu jõud

8.1. Estem e-pood ei vastuta tekkinud kahju või Toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või Toote kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Estem e-pood ei saanud mõjutada või ette näha.

 

9. Isikuandmete kaitse ja turvalisus

9.1. Isikukaitse tingimustega saab lähemalt tutvuda siin.


10. Andmete töötlemine ja turvalisus

10.1. Kõik Estem e-pood külastamise ja ostude sooritamise käigus teatavaks saanud Ostja/Kliendi isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot. Välja arvatud juhtudel, kui kuller vajab kauba kohaletoimetamiseks Ostja/Kliendi nime, telefoninumbrit ning kohaletoimetamise aadressi või muudel seadusega ettenähtud juhtudel.

10.2. Krüpteeritud andmesidekanal pankadega tagab ostu sooritaja isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse, samuti puudub ka Estem e-poel neile juurdepääs.

 

11. Muud tingimused

11.1. E-poes kuvatud tootefotod võivad olla illustratiivse iseloomuga, kaubad võivad tegelikkuses erineda fotol kujutatud kaupadest. Tootekirjeldus on üldise iseloomuga ning seal ei pruugi olla välja toodud kõik omadused.

11.2. Toodete hinnad ning saadavus võivad muutuda ette teatamata. Antud juhul jätab Estem e-pood endale õiguse loobuda müügist ning tagastada Ostjale raha tema arvelduskontole mõistlikult vajaliku aja jooksul.

11.2.1. Kui Estem e-poes on toodete hinda inimliku eksituse või tehniliste probleemide tõttu näidatud ekslikult (näiteks null hinnaga), on Estem e-poel õigus küsida Ostjalt toote tegelikku hinda. Ostjal ei ole õigust nõuda toote väljastamist e-poes kuvatud eksliku hinnaga. Sellisel juhul, kui Ostja ei ole nõus toodet uue hinnaga soetama, on Ostjal võimalik oma tellimusest loobuda 2 (kahe) tööpäeva jooksul alates Estem e-poelt hinna muutumise kohta info saamisest. Tellimuse tühistamise korral tagastatakse Ostjale kogu tema poolt makstud summa.

11.3. Toodete infot kontrollitakse ja täiustatakse regulaarselt. Andmed võivad olla peale Ostja viimast külastamist uuenenud.

 

12. Probleemtoodete tagastamine.

12.1. Estem e-poe poolt müüdavad kaubad sisaldavad keskkonnaohtlikke materjale nagu näiteks akud, patareid, mootorsõidukid, elektri- ja elektroonikaseadmed ja rehvid. Probleemtootest tekkinud jäätmete tagastamise kogumispunktide info leiab Keskkonnateenuste kodulehelt. Jäätmejaamade asukohad leiate www.kuhuviia.ee.

 

Käesolevad müügitingimused kehtivad alates 20.04.2022.