Tehnikakaubad
Kliimaseadmed
otsi
 
Konditsioneerid
Õhksoojuspumbad
Mis on õhksoojuspump?
Müügipunktid
Liisingukalkulaator
Hinnapäring
»  Est   »  Kliimaseadmed   »  Mis on õhksoojuspump?  
Mis on õhksoojuspump? Prindi
Õhksoojuspump on põhikütteseade, mis kasutab soojuse tootmiseks välisõhus salvestunud päikeseenergiat.

Tasuta energiavälisõhust ! Väljas asetseva kompressori (välisosa) ja külmaine abil kantakse soojusenergia üle sisekomponenti, mis jaotab soojuse majas (korteris) ühtlaselt laiali.

Kütmine Kasutades 1 kWh elektrit toodab õhksoojuspump kuni 5 kWh soojust. Soojust saab toota ka -20°C pakasega. Väga külmade ilmadega sobib kasutada lisakütteallikaid , milleks võib olla elektriradiaator, kamin, ahi või mõni muu küte. Sõltumata ruumide suurusest sobib kütmiseks kõikjale(40-3000m2): eramud , eluruumid , bürood, kauplused, koolid jne.

Ühtlasemad temperatuurid, puhtam siseõhk Aktiivselt ringlev soe õhk ühtlustab sisetemperatuuri kogu majas. Seoses sellega vähenevad ka niiskuse ja hallituse riskid. Siseõhk muutub palju meeldivamaks ning hajub toas ühtlaselt, ka põrand on soojem.

Lihtne kasutus ja hooldus, täisautomaatne Kõik reguleerimised kaugjuhtimispuldi abil: ruumitemperatuur, puhuri erinevad kiirused, puhutava õhu suund, taimer. Õhksoojuspump kontrollib ise enda tööd. Hooldus seisneb vaid filtrite puhastamises.

Jahutus Kõik soojuspumbad , lisaks kütmisele suvel jahutavad.

Lisafunktsioonid Hapnikurikastaja , ionisaator, õhuniiskuse eemaldamine.
Kauakestev Eluiga ca. 10 – 20 aastat.
Lihtne ja kiire paigaldus Seadme paigaldus võtab tavaliselt päeva (ca 4-7h). Ei riku olemasolevat siseviimistlust. Ei vaja ümberehitustöid.
Turvaline Süsteem ei vaja pidevat jälgimist. Puuduvad kuumad pinnad ja tuleoht.
Tasuvusaeg 2-3 aastat.


Sobivus /muutused Õhksoojuspump vs. muu küte
Õhksoojuspump moodne, turvaline ja säästev.
Ahju /kaminaga küttjale

soe levib tervesse majjaMugavus
Õhksoojuspump suurendab oluliselt mugavusastet. Ahju kütmine muutub mõnusaks ajaviiteks. Soojuspump iseseisva põhikütteallikana katab praktiliselt kogu soojusvajaduse (80-100%) Temperatuurid ööpäevaringselt ühesugused.

Täisautomaatne Ei pea enam tegelema kütte varumise, ladustamise, tuppa toomise ja ahju puhastamisega. Kodust võib rahumeeli ära olla. Maja ei jahtu maha ja ei pea enam kellaajast sõltuvalt ahju kütma.

Turvalisus Süsteem ei vaja pidevat jälgimist, on hooldevaba. Lihtne käsitleda .Puuduvad kuumad pinnad ja tuleoht.

Tervislikkus Soojuse ühtlasem ja parema jaotuvus: põrandad tunduvad soojemad, lae alla ei kogune liigset soojust. Soojuse levi on piisav ka kõrvalruumide vahel. Filtreerib õhust tolmu. Lisaks värskendab ja ioniseerib siseõhku, eemaldab niiskust.

Ahju- või kaminaküttega ideaalne koostöö, sest soojuspump paneb liikuma ka teiste soojusallikate toodetud soojuse ja levitab seda ka kaugematesse ruumiosadesse.


Elektriga kütjatele
Madalad püsikulud Õhksoojuspumba effektiivne töö ja ülimalt madal elektritarve annavad püsikulud , mis on kuni 4 korda madalamad, kui otseelektriga küttes.
Senine olemasolev elekterküte võib jääda alles ja vajadusel sobib ideaalselt koos soojuspumbaga toimima väga külmade ilmadega.

soojad põrandad tänu liikuvale õhuleTurvalisus Süsteem ei vaja pidevat jälgimist ja on hooldevaba. Puuduvad kuumad pinnad. Võib olla pidevas vooluvõrgus.

Tervislikkus Elektriradiaatoritega võrreldes soojuse jaotuvus ühtlasem: põrandad soojemad, lae alla ei kogune liigset soojust. Soojuse levi on piisav ka kõrvalruumide vahel. Filtreerib õhust tolmu. Lisaks värskendab ja ioniseerib siseõhku, eemaldab niiskust. Võrreldes elektriradiaatoritega ei ole õhus ebameeldivat tolmu kõrbe lõhna. Soojuspump ei kuivata õhku (ei tarbi hapniku).

Lühike tasuvusaeg Minimaalne investeering. Asenades otseelekter küte õhksoojuspumba küttega on tasuvusaeg 2-3 aastat.

Õliküttekasutajatele
Soodne Pumba effektiivne ja ülimalt madal elektritarve annab püsikulud , mis on hetkehindadega juba kuni 4 korda odavamad.

Turvalisus Süsteem ei vaja pidevat jälgimist ja on hooldevaba. Puuduvad kuumad pinnad ja tuleoht.

Tervislikkus Radiaatoritega võrreldes soojuse ühtlasem jaotuvus: põrandad soojemad, lae alla ei kogune liigset soojust. Soojuse levi on piisav ka kõrvalruumide vahel. Filtreerib õhust tolmu. Lisaks värskendab ja ioniseerib siseõhku, eemaldab niiskust.

Tasuvusaeg Minimaalne investeering, tasuvus 2-3 aastat.

Koostöö sobivus paralleelsel õliga kütmisel Vana süsteem võib täies mahus alles jääda.Vajadusel sobib kasutada lisaküttena vägal külmal perioodil. Õlikulu paralleelsel kasutusel maksimum 10% endisest mahust.

Mugavus Ei pea enam muretsema õli tellimise pärast. Soojuspump ei vaja järelvalvet.


 
Aadress: Kesk tn.3, Jõgeva  Tel: 77 62080  Faks: 77 62081 
e-post: estem@estem.ee
 
Avaleht Sisukaart Kontakt
   ...